Aktuální pohled na české akcie: Výhled do roku 2012

| Petr Hlinomaz

Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí je za námi. Jak si společnosti obchodované na pražské burze vedly a jaké mají výhledy do roku 2012? Které akcie držet, a kterých se raději zbavit? Komentáře k nejlikvidnějším titulům ze SPADu v podání Petra Hlinomaze, analytika BH Securities.

AAA Auto

Akcie AAA Auto v uplynulém měsíci sice mírně klesly, ale podepsla se na nich spíše negativní situace na akciových trzích, čtvrtletní výsledky hovořily naopak v jejich prospěch. Společnost dosáhla lepších výsledků v porovnání s našimi odhady. Za prvních 9 měsíců tohoto roku zvýšila meziročně tržby o 35 % a vykázala růst jádrového zisku EBITDA přes 46 %. Společnost zopakovala zájem opatrně rozvíjet činnost v Maďarsku a Rusku.

Aktuální vývoj kurzu akcií AAA Auto sledujte zde

CME

Čtvrtletní výsledky nebyly podle mého názoru přesvědčivým argumentem pro růst ceny akcií, když společnost vykázala vysokou ztrátu a nejistý výhled reklamního trhu. To potvrdil i pozdější vývoj ceny akcií na burze. Výhled společnosti do konce roku směřuje k 850 milionů USD tržeb a 166 milionům USD EBITDA.

Ratingová agentura S&P v listopadu snížila mediální společnosti výhled ratingu ze stabilního na negativní, protože se domnívá, že pokud by se dále zhoršily ekonomické podmínky, mohla by mít CME problémy s likviditou. Koupě akcií CME obsahuje stále značnou dávku rizika, s ohledem na nejistoty plynoucí z napětí na akciových trzích.

Aktuální vývoj kurzu akcií CME sledujte zde

reklama
reklama