ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

| redakce

Na pražské burze pokračuje již ve středu výsledková sezóna. Investory čekají čísla CME, NWR a Erste Group, v pondělí se k nim připojí ČEZ. Jaký výhled na nejlikvidnější tituly segmentu SPAD mají analytici České spořitelny?

KB: Výsledky za 4. kvartál mírně překonaly konsensus trhu na všech hlavních ziskových úrovních. Management navrhne dividendu z loňského zisku v hrubé výši 270 Kč (tzn. dividendový výnos asi 6,4 %; konsensus podle Bloombergu byl 180 Kč).

Management znovu zopakoval, že rok 2011 bude rokem provozních investic, což by ve výsledku mělo znamenat vyšší tempo růstu provozních nákladů než růstu tržeb (konkrétně 7-8% proti 4-5%). Očekává se, že poměr nákladů a výnosů letos vzroste z 39,6 % na 41 %.

Bankovní sektor: KBC potvrdila plánované IPO minoritního podílu ČSOB, ale současně čeká na "příhodné podmínky na trhu". Zdá se, že načasování primárního úpisu by mohlo být v průběhu 2. kvartálu.

ČEZ: Zveřejňuje své výsledky za 4. kvartál 28. února. ČS očekává, že tržby a provozní zisk meziročně dále mírně porostou díky dobrým sezónním výsledkům z distribuce ve střední a jihovýchodní Evropě a investicím do obnovitelných zdrojů. Tržby meziročně vzrostou o 3,5 % (na 57,5 mld. Kč) a čistý zisk +11,4 % (na 8,7 mld. Kč).

Unipetrol: Od počátku roku ztratil 8,6 %, kvůli čemuž se očekávaný poměr ceny a zisku (P/E 2011e) v roce 2011 přiblížil sektorovému mediánu (na 19,2 z 20,8 na konci roku 2010).

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

  • 1
  • 2
reklama
reklama