NWR: Kdy a jak bude vyplacena dividenda?

| Patria.cz

Představenstvo společnosti NWR navrhlo výplatu dividendy za druhou polovinu roku 2010 ve výši 0,21 EUR na jednu akcii. Akcionářům bude tato dividenda vyplacena 15. dubna 2011. Spolu s pololetní dividendou ve výši 0,22 EUR, která byla akcionářům již vyplacena v říjnu minulého roku, dosahuje celková dividendová výplata za rok 2010 0,43 EUR na jednu akcii.

NWR - harmonogram výplaty dividendy

NWR stanovila 9. březen 2011 za první den obchodování akcií společnosti bez nároku na dividendu za rok 2010 shodně na londýnské, pražské i varšavské burze. Rozhodným den pro výplatu dividendy za loňský rok je 11. březen 2011.

Dividenda NWR byla oznámena v eurech, ale akcionáři si mohou zvolit výplatu v korunách, britských librách, eurech či polských zlotých, píše se ve zprávě NWR. Pokud akcionář nevyjádří konkrétní volbu, bude se dividenda vyplácet v librách šterlinků.

Praxe z minulých výplat dividend NWR (za rok 2008 a za první pololetí 2010) však mluví jinak. Také podle první reakce Centrálního depozitáře cenných papírů bude opět výchozí měnou pro výplatu dividendy CZK.

Výše dividendy k výplatě v librách šterlinků, českých korunách a polských zlotých bude určena podle směnného kurzu k euru platného k 4. dubnu 2011.

Časový harmonogram výplaty dividendy za druhou polovinu roku 2010:

Aktuální kurz akcií NWR sledujte zde

reklama
reklama