Erste: Telefónica je díky dividendě stále atraktivní

| redakce

Akcie Telefóniky O2 jsou v posledních týdnech v hledáčku investorů. Přenesly se přes hranici 400 Kč za akcii a nad ní se zatím s přehledem drží. Analytici Erste Group proto radí akcie akumulovat.

Vybíráme z reportu banky:

Potvrzujeme naše doporučení "akumulovat" a cílovou cenu 450 Kč. Po zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv ve 3. čtvrtletí by TO2 ČR mohla vyplatit za loňský rok dividendu až 45 Kč, což by znamenalo výnos více než 10 %. To je podstatně výše než současná bezriziková úroková míra 4 %.

Aktuální cenu akcií Telefóniky O2 sledujte zde

Protože budoucí růst je omezený, vnímáme dividendu jako rozhodující faktor pro doporučení. Společnost prokázala svou schopnost maximalizovat svou dividendovou kapacitu využitím inovačních způsobů včetně nedávného zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv.

2010 - pokles tržeb

2010 byl náročný rok. Slabé podnikatelské prostředí, přechod zákazníků na levnější tarify, zpoždění ve vládních IT projektech, 28% pokles cen za terminaci (ukončení hovorů) a normalizace tržeb z univerzálních služeb by měly vést k očekávanému 7,1% poklesu tržeb v loňském roce.

Slovensko bylo se svým očekávaným meziročním nárůstem tržeb v loňském roce o 45, 5% růstový driver. OIBDA by se bez zahrnutí 427,5 mil. Kč restrukturalizačních nákladů a 4,343 mld. Kč zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv meziročně snížit o 8,1 % na 24,1 mld. Kč. Společnost poskytla výhled poklesu očištěné OIBDA o 5 % až 9 %.

Čistý zisk by se měl meziročně zvýšit o 4,7 % na 12,2 mld. Kč (nebo poklesnout meziročně o 24,5 % bez zahrnutí vlivu zrušení ztráty ze snížení hodnoty aktiv). Očekáváme, že dividenda za loňský rok dosáhne 40 Kč na akcii, což je v souladu s konsensem.

Odhad 4Q10 výsledků

Telefónica O2 ČR zveřejní své 4Q/FY10 výsledky 18. února 2011 v 15h SEČ. Očekáváme meziroční pokles tržeb o 7,6 % především kvůli nižším výnosům z mobilního hovorného, IT služeb a pevných linek. Tuzemští uživatelé mobilních telefonů přecházeli na levnější tarify. Nová vláda rozhodla o zpoždění některých IT projektů. Slovenská pobočka by měla pokračovat v získávání dalších zákazníků a ve 4. čtvrtletí zaznamenat 40,6% meziroční nárůst tržeb.

  • 1
  • 2
reklama
reklama