Krátkodobý výhled na české akcie: březen 2011 - KB, Erste a VIG

| Milan Vaníček

KB, Erste, VIG. Potenciál a riziko jednotlivých akcií ze sektoru finančních služeb obchodovaných na pražské burze pro následující týdny.

Komerční banka

Komerční banka

Výsledky za 4Q byly lepší, než se očekávalo, s čistým ziskem na úrovni 3,4 mld. Kč při očekávání trhu 3,1 mld. Kč. Navržená hrubá dividenda na úrovni 270 Kč (6,5% hrubý dividendový výnos) byla pro trh lehce pozitivní v případě řádné dividendy, nicméně nebyla navržena žádná mimořádná dividenda, což část trhu včetně nás mírně zklamalo. Co vnímáme pozitivně, je skutečnost, že společnost zvýšila, prozatím jednorázově, dividendový výplatní poměr na 77 % (prozatím bylo rozpětí 50-60 %).

Očekáváme, že díky vysoké kapitalizaci banky (TIER 1 na úrovni 14,0 %) by "nový" výplatní poměr mohl být dodržen i do budoucna a banka bude bez problémů udržovat silnou kapitalizaci a zvýší dividendu.

Co z krátkodobého hlediska mírní optimismus na tomto titulu, je, kromě sentimentu (Libye), spekulace na IPO lokální banky ČSOB. Za současného sentimentu a nejistoty se domníváme, že IPO ČSOB bude spíše posunuto, pokud se o něm vůbec uvažovalo do 1Q11.

Domníváme se, že ceny kolem 4 200 Kč v případě tlaku kvůli IPO ČSOB jsou zajímavou investiční příležitostí. Očekáváme, že potenciální pokles je limitován výší dividendy, která bude obchodována s titulem do druhé poloviny dubna (prozatím neschváleno a bráno z historické zkušenosti).

V úterý jsme lehce revidovali cílovku na 4 441 Kč z 4 256 Kč. Doporučení zůstalo na stupni držet (viz. materiál z 22. 2. 2010).

reklama
reklama