Krátkodobý výhled na české akcie: květen 2011 - KB, Erste a VIG

| redakce

KB, Erste, VIG. Potenciál a riziko jednotlivých akcií ze sektoru finančních služeb obchodovaných na pražské burze pro následující týdny.

Komerční banka

Komerční banka

Titul dle očekávání postupně umazává propad po obchodování bez nároku na dividendu (hrubá dividenda 270 Kč). Aktuálně bude KB kromě výsledků za 1Q11 (5. 5.) spíše obchodována v rámci sentimentu.

Sledovat se bude diskuze nad evropskými stresovými testy, které se budou konat začátkem července. Rovněž dění kolem dluhového problému EU by mohlo mít jistý vliv na obchodování s KB, ale vzhledem k omezené expozici této banky vůči "postiženým" zemím bychom větší výkyv vnímali spíše jako příležitost.

Postupně zaniká i diskuse kolem potenciálního IPO ČSOB, díky čemuž se z titulu odsouvá potenciál jistého tlaku kvůli uvolnění si prostředků na obdobné aktivum. Stále více se začínáme přiklánět k názoru, že k zmiňovanému IPO nedojde, přinejmenším ne v tomto pololetí. Samotná KBC prohlásila, že se na plánu IPO nic nemění, ale časové vymezení neupřesnila.

Aktuální ceny na hladinách 4 300 Kč (po dividendě) jsou z našeho pohledu víceméně férové. Na druhou stranu se domníváme, že zajímavý dividendový výnos a ofenzivnost samotné banky může přilákat další investory.

reklama
reklama