Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2011 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV, Fortuna

| Milan Vaníček

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD včetně Fortuny a akcií mediální společnosti CME pro následující týdny.

Telefónica 02

Telefónica

Výsledky spíše potvrdily pokračující pokles v obou telefoniích. Čistý zisk poklesl o 13,5 % za 1Q11. Naši projekci negativně překvapil především větší pokles volání v mobilní telefonii (-15 % vs. oček. -6 %). Po výsledcích jsme provedli lehkou úpravu modelu a lehce jsme snížili cílovou cenu na 427 Kč z původních 430 Kč.

Důvodem bylo snížení odhadů OIBDA do budoucích roků hlavně díky slabému oživení v sektoru volání, které bylo vykompenzováno poklesem bezrizikové úrokové míry. Nadále vidíme jako hlavní nedostatek riziko výrazného snížení dividendy v budoucích letech. Naše projekce vidí snížení DPS (které se půjde jen vyplácet) za roky 2011/12/13 na 31/25/25 Kč/akcii. Nepočítáme zde se snížením základního jmění či odkupem vlastních akcií.

Celkově jsme na současných úrovních na titul neutrální s tím, že kvůli nevyjasněné situaci kolem budoucí dividendy bychom opětovně nevylučovali potenciální větší reakci při ex-dividend dni (září). Při cenových úrovních dosahujících k hodnotě 430 Kč bychom spíše uvažovali o realizaci před dividendou.

reklama
reklama