Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2011 - ČEZ, NWR a Unipetrol

| Milan Vaníček

ČEZ, Unipetrol a NWR. Potenciál a riziko akcií energetického sektoru v systému SPAD na pražské burze pro červnové obchodování.

ČEZ

ČEZ

Německo bude vypínat postupně jadernou energetiku do roku 2022. V pondělí 6.6. tento akt byl posvěcen vládou a ještě je nutné schválení parlamentem. Do začátku července by mělo být schváleno legislativou. Očekáváme, že dojde ke konečnému schválení.

Dočasný nedostatek energie v Německu by měl mít za následek tlak na cenu elektrické energie na burze, z čehož by měl CEZ profitovat. Krátkodobě podpůrná byla ještě hrubá dividenda 50 Kč/akcii, kde se titul obchodoval s nárokem do 2.6. (v době vydání je již ex-dividend).

Výsledky za 1Q11 byly silnější než se očekávalo při čistém zisku ve výši 17,2 mld. Kč vs. oček. 15,7 mld. Kč. Překvapení bylo již na tržbách díky větším prodejům tepla. Výhled byl zopakován, ale domníváme se, že dojde k jeho posunu směrem výše.

Při současných cenách a díky krátkodobému vlivu obchodování ex-dividend vnímáme titul z krátkého pohledu jako neutrální. Nicméně náš dlouhodobý pohled se nemění a je stále pozitivní. Po schválení Německé koncepce dojde pravděpodobně k přehodnocení cen elektrické energie v dlouhých očekáváních směrem nahoru.

reklama
reklama