Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - Erste, Komerční banka a VIG

| Milan Vaníček

Erste Group, Komerční banka a VIG. Potenciál a riziko akcií finančního sektoru v systému SPAD na pražské burze pro srpnové obchodování.

Erste Bank logo

Erste Bank

I v případě Erste Bank je důležité sledovat dluhopisové trhy, protože samotné výsledky (29.7.) byly na provozní úrovni v souladu s odhady. Sentiment a vývoj rizikové přirážky jsou stěžejními faktory.

Současná cena na úrovni 700 Kč je z našeho pohledu opětovně zajímavá. Stejně jako u Komerční banky je nutné upozornit na současné rizikové faktory kolem státního dluhu některých zemí eurozóny a celkového sentimentu, který není příznivý.

Komerční banka

Komerční banka

Výsledky za 2Q11 (3.8.) byly na čistém zisku výrazně horší než očekávání, a to hlavně díky odpisu části řeckých dluhopisů ve výši 1,66 mld. Kč. Provozní výsledek byl jinak v souladu s očekáváním. Komerční banka následovala tímto krokem svou mateřskou společnost Société Générale, která rovněž provedla rozsáhlé odpisy řeckého dluhu.

Bankovní tituly jsou významně zasaženy současnou vysokou volatilitou na státních dluhopisech včele s italskými a španělskými. Právě zhoršující se ceny především italských dluhopisů mají negativní vliv na dluhopisové portfolio Komerční banky.

Ceny sahající k úrovním 3500 - 3600 Kč jsou z našeho pohledu velmi zajímavé pro dlouhodobou investici rovněž díky defenzivnímu charakteru banky. Z krátkodobého hlediska je nutné upozornit na faktory (volatilita na dluhopisech) ovlivňující celkově sektor a sentiment, které jsou spíše negativní. Další pokles by však z našeho pohledu jen vylepšoval dlouhodobější investici.

  • 1
  • 2
reklama
reklama