Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - Telefónica C.R., Philip Morris a Pegas Nonwovens

| Milan Vaníček

Telefónica C.R., Philip Morris a Pegas Nonwovens. Potenciál dividendových akcií v systému SPAD na pražské burze pro srpnové obchodování.

telefonica

Telefónica C.R.

Výsledky za 2Q11 opětovně potvrdily, že se vedle regulatorních vlivů nadále projevuje i slabost spotřeby zákazníků. Právě tento faktor vnímáme více intenzivně. Zveřejněný provozní zisk OIBDA ve výši 5,2 mld. Kč (-11,2 % r/r) byl v souladu s odhady 5,27 mld. Kč. Dle očekávání výsledky nepřinesly větší vliv na hodnotu akcie, která se pohybuje kolem 430 Kč, tedy víceméně beze změny. Důvodem je obchodování do 2. září s nárokem na 9,4 % hrubý dividendový výnos.

Nadále očekáváme, že ex-dividend přinese větší pokles ceny než samotná dividenda a to díky tomu, že zůstává otazník, jak společnost bude řešit situaci s udržením absolutní výše hrubé dividendy. I když společnost nadále utvrzuje ve své ochotě snížit volatilitu absolutní výše dividendy, bližší informace k případnému řešení se pravděpodobně dozvíme až u příležitostí výsledků za celý rok, tedy v únoru 2012. Tato situace může přinést zvýšenou nervozitu, kde pravděpodobně dalším spíše nepříznivým faktorem může být spekulace nad schopností společnosti dostát letošním cílům snížení OIBDA na konci roku -1až -5 % r/r při 1H11 -8,3 % r/r.

Celkově jsme na současných úrovních na titul neutrální s tím, že kvůli nevyjasněné situaci kolem budoucí dividendy bychom opětovně nevylučovali potenciální větší reakci při ex-dividend dni (5. září). Při cenových úrovních dosahujících k hodnotě 430-440 Kč bychom spíše uvažovali o realizaci před dividendou.

  • 1
  • 2
reklama
reklama