E4U přináší slunce na parket pražské burzy

| redakce

Akcie společnosti E4U, která se zaměřuje na výrobu energie z obnovitelných zdrojů, se začnou od 25. srpna 2011 obchodovat na volném regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha. Za jakou cenu vstoupí E4U na burzu, jak velkou dividendu E4U ještě letos vyplatí svým akcionářům a jaké další důležité informace byste měli vědět o tomto novém IPO na pražské burze?

Emise E4U celkem zahrnuje 2 391 640 akcií na majitele s nominální hodnotou 100 Kč. Z tohoto množství je celkem 1 171 900 akcií (49 %) nabízeno veřejnosti za cenu 80 Kč za akcii.

Veřejná nabídka akcií byla schválena Českou národní bankou letos v lednu, doposud probíhala pouze mimoburzovně. Polovina nabízených akcií je již ve vlastnictví nových investorů.

Portfolio E4U v současnosti zahrnuje dvě solární elektrárny o celkovém výkonu 4,4 MWp. V budoucnu jej společnost plánuje rozšířit o další projekty, např. solární teplárny či elektrárny nebo větrné elektrárny.

VIDEO: E4U láká investory na dividendu a solární příběh

Akcie společnosti E4U přinášejí dlouhodobě stabilní dividendový výnos v předpokládané výši 6 až 8 procent dnešní prodejní ceny akcie ročně.

Společnost E4U je první v České republice, která bude dividendy vyplácet zcela bezhotovostně prostřednictvím Centrálního depozitáře cenných papírů.

Rozhodný den první dividendy, ve výši 5,60 Kč na akcii, byl stanoven na 12. září 2011. Vyplacena bude 19. září.

TIP: na další stránce najdete, ty nejlepší hlášky z tiskové konference E4U

  • 1
  • 2
reklama
reklama