Krátkodobý výhled na české akcie: srpen 2011 - ČEZ, NWR a Unipetrol

| Milan Vaníček

ČEZ, Unipetrol a NWR. Potenciál a riziko akcií energetického sektoru v systému SPAD na pražské burze pro srpnové obchodování.

ČEZ

ČEZ

Od situace kolem německé energetiky se trh opětovně obrací k investicím společnosti, která se postupně dle svého dřívějšího prohlášení zaměřuje především na domácí investice. Nedávný dohodnutý prodej podílu v německém Mibragu (hnědouhelný důl) tuto politiku jen podporuje. Tento prodej resp. výměnu za domácí teplárenský zdroj vnímáme přinejmenším mírně rozporuplně, protože se domníváme, že právě německý uhelný zdroj v současné tamní politice mohl být zdrojem zajímavého růstu. Nicméně je pravdou, že dochází k naplnění dříve indikované strategie.

Nadále se cena elektřiny pohybuje stejně jako v předešlém měsíci na úrovních 57-58 EUR/MW. Právě cena elektřiny je investory aktuálně úzce sledována.

ČEZ zveřejní výsledky za 2Q11 dne 16.8. Druhý kvartál je spíše sezónně nejslabší. Zde očekáváme díky vyšším provozním nákladům (vyšší ceny vstupů) a dodatečným daním pokles provozního zisku zhruba o 15 % r/r na 16,8 mld. Kč. Finanční úroveň bude pravděpodobně zatížena i přeceněním opce na MOL, který na maďarské burze klesal v minulém čtvrtletí.

Nejbližší impulzy (prodej Mibragu) včetně finančních výsledků nejsou zrovna z pozitivních impulzů a sentiment na trzích je rovněž nepříznivý, což znamená ceny kolem 850 Kč. Dané ceny považujeme z dlouhodobého hlediska za zajímavé.

reklama
reklama