Fortuna: Akcie porostou!

| Robin Koklar

Měníme stávající investiční doporučení pro akcie společnosti Fortuna ze stupně akumulovat na stupeň koupit a zvyšujeme cílovou cenu společnosti na 129 Kč za akcii z předešlých 124 Kč za akcii. Ke zvýšení cílové ceny akcie Fortuny nás přiměly zejména první zveřejněné výsledky ohledně číselné loterie a prodeje stíracích losů, které předčily naše odhady.

Fortuna - ilustrační foto

Nové doporučení – koupit

Předchozí doporučení – akumulovat

Nová cílová cena – 5,27 EUR (129,- Kč, 21. 9. 2011)

Předchozí cílová cena – 5,09 EUR (124,- Kč, 21. 9. 2011)

Navíc společnost Synot pozdrží uvedení své číselné loterie na český trh a není vyloučeno, že daný projekt nebude vůbec spuštěn, neboť Holding Synot se účastní tendru na koupi společnosti Sazka.

Pozdržení spuštění další, již čtvrté číselné loterie na malém českém trhu hodnotíme pro ocenění společnosti Fortuna pozitivně. Na druhou stranu jsme přistoupili ke snížení odhadů pro letošní rok pro všechny trhy vyjma Malty z důvodu horších hospodářských výsledků za 2Q 2011, které zklamaly na všech úrovních.

Aktuální cenu akcií Fortuny sledujte zde

Oproti našim odhadům došlo na trzích v ČR, Slovensku a Polsku ve druhém kvartále 2011 k mezikvartálně nižším přijatým sazkám, přestože ve druhém kvartále bylo mistrovství světa v hokeji, kde se Češi umístili poměrně vysoko.

  • 1
  • 2
reklama
reklama