Krátkodobý výhled na české akcie: září 2011 - CME, Fortuna a KIT Digital

| Milan Vaníček

CME, Fortuna a KIT Digital. Potenciál a riziko akcií v systému SPAD na pražské burze pro zářijové obchodování.

CME

CME

Společnost se zmítá ve víru sentimentu. Aktuálně investory spíše zajímá dění v Polsku, kde je na prodej TVN, o kterou se zajímá mimo jiné i významný vlastník CETV, a to Time Warner (TW). Případná úspěšnost TW v tomto tendru může vést ke spekulacím ohledně konsolidace aktiv společnosti v regionu CEE.

Tato spekulace může zahrnovat i CETV či případně může vést k prohloubení scénáře, který zahrnuje navýšení podílu TW v CETV. Neočekáváme, že by takovýto scénář mohl nastat v blízkém období. Nicméně se domníváme, že tlak na cenu v poslední době by mohl působit podpůrně pro podobné kroky.

Jen připomínáme, že díky určitým omezením ze strany dluhopisů by aktuálně TW neměl být schopen výrazněji zvýšit svůj podíl v CETV. Na druhou stranu by se případně nedal vyloučit více aktivní přístup k určitým dohodám pro umožnění podobných výše zmíněných kroků.

Generální ředitel pokračuje v prodejích, ale to se domníváme, že již trh anticipuje a nepřikládá k tomu výraznější důležitost.

Nadále zůstává spíše velmi volatilní akcií, která je poháněna sentimentem. Rovněž některá prodejní doporučení od zahraničních investičních bank se dokážou poměrně silně podepsat na vývoji titulu. Cyklické akcie mají tendenci výrazně přestřelovat při vyhrocených situacích, za které můžeme považovat i současný sentiment.

Aktuální ceny kolem 13 USD nadále považujeme za atraktivní. Navíc vzhledem k celkovému výhledu jsme alespoň z krátkodobého pohledu více agresivní.

  • 1
  • 2
reklama
reklama