Výsledkový čtvrtek v Praze: Komerční banka, ČEZ a Fortuna ukážou karty

| redakce

Jak se dařilo ve třetím kvartálu 2012 společnostem ČEZ, Fortuna a Komerční banka? Výhled analytiků Erste Group a Cyrrusu v přehledných grafech s komentářem těch nejdůležitějších věcí, které by měly investory zajímat.

Komerční banka

Výsledky za třetí čtvrtletí budou "čisté", nebudou totiž ovlivněny mimořádnými odpisy. Čistý zisk by podle analytiků z Erste Group měl dosáhnout 3,5 miliardy Kč. Oproti druhému kvartálu půjde o 15% pokles, především kvůli pokračují slabé výkonnosti v segmentu poplatků a provizí.

Komerční banka - odhadované výsledky za 3Q2012

Komerční banka: Třetí kvartál bez velkých odpisů, meziročně budou výsledky výrazně pozitivní Komerční banka: Třetí kvartál bez velkých odpisů, meziročně budou výsledky výrazně pozitivní Komerční banka stále více bojuje s nepříznivým makroekonomickým prostředím (téměř nulové sazby ČNB, mírná recese ...

ČEZ

Analytici z Erste Group očekávají meziročně zhruba stagnaci zisku EBITDA. Meziročně o 29 % vyšší produkce v jaderných elektrárnách, zahájení výroby ve větrném parku v Rumunsku a solidní výsledky v segmentu prodeje zemního plynu by měly kompenzovat rekonstrukci Tušimic a ztrátu z aktivit v Albánii. Mírně pozitivně přispěje k hospodářským číslům i přecenění opcí MOL.

Celkově by firma měla naplnit za první tři čtvrtletí roku 76 % svého cíle zisku EBITDA a ještě větší podíl čistého zisku. Investory bude zajímat především další vývoj prodeje 800 MW kapacity v uhelných elektrárnách, informace k tendru na dostavbu Temelína, případně komentář k dalším plánům v Albánii (odchod ze země by byl možná investory přivítán, což naznačila i reakce trhu na tiskovou konferenci k zahraničním aktivitám ČEZ minulý týden).

ČEZ - odhadované výsledky za 3Q2012

ČEZ: Albánie a možný prodej uhelných elektráren píší zajímavý výsledkový scénář ČEZ: Albánie a možný prodej uhelných elektráren píší zajímavý výsledkový scénář V příštích dvou měsících by investoři měli mít více jasno v tom, jak bude ČEZ ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama