NWR: Výsledky za loňský čtvrtý kvartál investory nepotěší

| Marek Hatlapatka

NWR ve čtvrtek zveřejní slabá čísla za 4Q2011. Budou odrážet meziročně nižší prodej uhlí a koksu při vysokých fixních provozních nákladech. Firma v 4Q2011 prodala 2,63 milionu tun uhlí, loni ve stejném období 3,15 milionu tun (což byla nicméně mimořádně vysoká hodnota, především díky extrémně vysokým prodejům energetického uhlí). NWR prodala také výrazně méně koksu. Očekáváme celkové kvartální tržby 394 milionů eur, z čehož 197 milionů z prodeje koksovatelného uhlí, 104 milionů z prodeje energetického uhlí a 49 milionů z prodeje koksu.

Horník z NWR - ilustrační foto

Zatímco u tržeb jsme na úrovni tržního konsenzu, na ziskových kategoriích jsme pesimističtější než jiní analytici. Zisk na úrovni EBITDA očekáváme mírně nad 86 miliony eur, což je téměř 47% meziroční pokles - meziroční nižší náklady na materiál a energie (nižší těžba a rozvoj nových ložisek) budou eliminovány vyššími personálními náklady (předpokládáme výplatu zaměstnaneckých bonusů).

Celkové provozní náklady predikujeme o zhruba 3 miliony eur vyšší v meziročním srovnání. To při o zhruba 72 milionů eur nižších tržbách vede k výše uvedenému značnému poklesu EBITDA a EBIT.

Při projektovaném finančním výsledku v podobné výši jako v 3Q2011 (konkrétně očekáváme mírně lepší číslo, -27 milionů eur vs. -29 milionů eur v 3Q2011) se dostáváme k zisku před zdaněním na úrovni lehce pod 13 miliony eur a čistému zisku 9 milionů eur. To by odpovídalo celoročnímu čistému zisku na úrovni 129 milionů eur, tedy 48 eurocentům na akcii (12 CZK/akcii, P/E 12,7).

  • 1
  • 2
reklama
reklama