ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

| redakce

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

KB: Akcie se v posledních dnech vzdálily od lokálního dna v blízkosti 3 100 Kč. Dopomohla jim k tomu zlepšená nálada v sektoru po zasedání ECB minulý týden a představeném plánu na restrukturalizaci španělských bank.

ČEZ: Akciím v posledních týdnech pomáhá blížící se rozhodný den pro nárok na výplatu dividendy z loňského zisku (45 Kč na akcii). Dividendový výnos okolo je tedy aktuálně pře 6 %. Poslední obchodní den s nárokem na dividendu je s ohledem na vypořádání obchodů ve formátu T+3 27. červen 2012.

Unipetrol: Firma plánuje ke konci roku uzavřít výrobu močoviny v Litvínově, protože měla negativní vliv na firemní ziskovost. Podle společnosti by tento krok by měl mít pozitivní vliv na EBIT v řádu desítek milionů Kč.

Telefónica C.R.: Cenu akcií společnosti podporuje probíhající zpětný odkup. Současně se blíží rozhodný den pro nárok na loňskou dividendu 27 Kč na akcii. Výplata ze snížení vlastního kapitálu (13 Kč na akcii) pravděpodobně proběhne do konce roku.

ČS: Červnová akciová strategie pro české akcie ČS: Červnová akciová strategie pro české akcie Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro červnové obchodování?

  • 1
  • 2
reklama
reklama