Erste Group Bank: Mimořádné položky ve výsledkové zprávě mohou zmást investory

| Marek Hatlapatka

Výsledky Erste Group Bank za 2Q2012 budou s největší pravděpodobností ovlivněny několika mimořádnými položkami, což ovlivní meziroční srovnání čísel. Proto uvádíme celkem tři verze výsledků pro lepší porovnatelnost a orientaci čtenářů.

Erste Group

Stejně jako v prvním letošním kvartále, i v tom druhém Erste vykáže účetní zisk z buybacku hybridních bondů. Dle vyjádření Erste po 1Q2012 to bude přibližně 160 milionů eur před zdaněním. Tento mimořádný výnos je zároveň šancí na to, aby Erste přistoupila zároveň k odpisu goodwillu rumunské dcery BCR, aniž by to bylo na hospodářském výsledku tak viditelné.

Zbývající goodwill BCR je po loňském odpisu 700 milionů eur nyní na stále vysoké úrovni 1,1 miliardy eur. My v projekci počítáme s tím, že Erste odepíše goodwill ve výši 20 % zbývající hodnoty, tedy 220 milionů eur. Realita může být dost odlišná oběma směry.

Provozní výnosy Erste predikujeme o 5,7 % níže než ve stejném období loňského roku. Meziroční pokles očekáváme u všech tří výnosových kategorií. Čistý úrokový výnos by měl poklesnout o 5,8 % vlivem pokračujícího tlaku na úrokové marže a stále velmi utlumeného vývoje úvěrového trhu ve většině regionů, v nichž Erste působí.

Akciový výhled pro NWR, CME, Fortunu, Erste Group Bank a Komerční banku Akciový výhled pro NWR, CME, Fortunu, Erste Group Bank a Komerční banku Kam se vydají české akcie? Trend na pražské burze i na těch vyspělých evropských je ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama