Burza Praha: Poslední týden české výsledkové sezóny v odhadech analytiků

| redakce

Poslední srpnový týden bude také posledním týdnem výsledkové sezóny na pražské burze za druhý kvartál 2012. Odhady analytiků v přehledných grafech a s krátkým komentářem. Kromě výsledků AAA Auto jde o odhady analytiků z Erste Group.

Philip Morris ČR

Tržby za první pololetí by měly meziročně vzrůst o 7,6 % díky vyšším exportům i cenám cigaret, negativní vliv ovšem bude mít pokles dodávek na hlavní trhy (ČR a SR). Celkově se trh s cigaretami v ČR v prvním pololetí 2012 zmenšil o 4,2 % (podle Philip Morris International), prodeje PM ČR klesly o 9,8 %. Pozitivní vliv na výsledky bude mít slabá koruna. Podle Erste bude pokračovat ústup PM ČR z trhů na Slovensku a v České republice, což může zprostředkovaně vést i ke snižování vyplácené dividendy. Negativem pro cenu akcie bude i zvyšování spotřebních daní z cigaret, které vede spotřebitele k levnějším značkám.

Philip Morris ČR - očekávané výsledky za 1H2012

FORTUNA

Sázková společnost Fortuna by měla oznámit solidní čísla. Podporou by mělo být červnové fotbalové EURO, převzetí zhruba 80 "kamenných" poboček v Polsku a rozvoj tamního online sázení. Provozní čísla budou negativně ovlivněna vyššími daněmi v České republice. Nejvíce sledované budou první výsledky polských online aktivit a výhled na druhé pololetí, které začalo dalším sportovním svátkem - olympijskými hrami v Londýně.

Fortuna - očekávané výsledky za 2Q2012

ČEZ, Komerční banka & spol.: Česko nabízí dobrou defenzivu, říká Stefan Maxian (Raiffeisenbank) ČEZ, Komerční banka & spol.: Česko nabízí dobrou defenzivu, říká Stefan Maxian (Raiffeisenbank) Rakouské banky odmění investora, který si počká. Těm, kteří pracují s krátkodobými horizonty, by se ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama