ČEZ by měl ve druhém kvartálu 2012 výrazně navýšit zisk

| Marek Hatlapatka

Společnost ČEZ by měla podle naší projekce ve 2Q2012 meziročně zvýšit čistý zisk o více než 12 % na 7,6 miliardy Kč, což by zároveň znamenalo snížení meziročního poklesu za první pololetí na 6,6 % oproti meziročnímu poklesu zisku v prvním kvartálu o 14 %. Předpokládáme, že pokud realita alespoň dosáhne naší projekce či o něco optimističtějšího tržního konsenzu, bude ČEZ na dobré cestě splnit celoroční cíle na úrovni EBITDA, EBIT i čistého zisku.

ČEZ - odhadované výsledky za 2Q2012

ČEZ by podobně jako v 1Q2012 měl dosáhnout solidního meziročního růstu výnosů. Konkrétně očekáváme, že firma vykáže 49,3 miliardy Kč (+5,4% y/y) kvartálních tržeb na pozadí meziročně silnější výroby v domácích zdrojích, zapojení nových zdrojů (Rumunsko), mírně vyšších prodejních cen a rostoucích prodejů zemního plynu.

Na úrovni provozního výsledku očekáváme solidní 5% (EBIT), respektive 6% (EBITDA) meziroční růst. Ačkoli situace v Albánii zatím není podle dostupných zpráv zcela uspokojivě vyřešena, očekáváme nižší negativní vliv zvýšených nákladů na nákup energií a služeb, než tomu bylo v 1Q2012.

Očekáváme dále meziroční zvýšení odpisů o 0,5 miliardy Kč, což znamená, že EBITDA marže by mohla podle našeho modelu vzrůst na 37,3 % z 36,9 % v 2Q2011, zatímco EBIT marži predikujeme na stejné úrovni jako před rokem.

Ve finančním výsledku očekáváme negativní přecenění opcí MOL v objemu přibližně 0,6 miliardy Kč, celkově predikujeme negativní bilanci finančního výsledku ve výši 2,4 miliardy Kč. To by znamenalo zisk před zdaněním 9,3 miliardy Kč a při předpokládané 19% efektivní dani z příjmů a mírně negativním podílu minoritních akcionářů následně čistý zisk výše zmíněných 7,6 miliardy Kč (14,9 Kč na akcii).

České akcie: Výhled do konce prázdnin České akcie: Výhled do konce prázdnin Jak se bude dařit českým akciím do konce prázdnin? Jaké kurzové vyhlídky mají NWR, CME, ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama