Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens

| Jan Raška

Zvýšená kolísavost na trzích vybízí k poohlédnutí se po takzvaných defenzivních titulech. Na pražské burze se aktuálně jeví jako zajímavý kandidát výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

Firma se vyznačuje dlouhodobě stabilním hospodařením, když i v roce 2009, tedy v době silné recese, dokázala navýšit produkci a vykázat stabilní provozní zisk. Ačkoli je Pegas exportně orientovaný - téměř polovina jeho tržeb pochází ze západní Evropy sužované krizí -, na jeho aktuálním hospodaření se to negativně neprojevuje. Pegas totiž těží ze svého defenzivního zaměření na segment osobní hygieny a ze své stabilní a silné pozice na trhu (vyprodaná výrobní kapacita na rok 2012 a na rok 2013 prodáno asi 70 %).

Proč by akcie Pegasu neměly chybět v portfoliích investorů?

Zaprvé, firma nestagnuje, naopak investuje do rozšíření svých výrobních kapacit jak v ČR, tak v zahraničí, kde už se rozjela výstavba výrobního závodu v Egyptě.

Zadruhé, jedná se o dividendový titul, přičemž dobré hospodaření umožňuje firmě realizovat progresivní dividendovou politiku se solidním výnosem mezi 5 a 6 %.

V nejbližších letech tak lze očekávat zvyšující se výnosy a zisky, což by mělo implikovat pokračování v politice navyšování dividend. V titulu je vidět potenciál zajímavého kapitálového i dividendového výnosu.

Pegas Nonwovens

Napsáno pro HN.

Pegas Nonwovens: Lepší než očekávané výsledky a potvrzený výhled Pegas Nonwovens: Lepší než očekávané výsledky a potvrzený výhled Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ve druhém kvartálu 2012 zvýšil meziročně tržby i provozní zisk ...

Zdroj: Fio banka

reklama
reklama