akcie svět

Čínské varování z nebes: Rok hada bývá pro akcie nejhorší! Čínské varování z nebes: Rok hada bývá pro akcie nejhorší!

Minulý týden začal v Číně rok vodního hada. Jaký bude pro akcie, teprve uvidíme, kdyby ale minulost uměla předpovídat, nebude to žádná sláva. Akcie v letech hada totiž dosahují v průměru nejhorší výkonnosti. Od roku 1950 je totiž had pro akcie nejméně příznivým znamením.

Co rozhoduje o cenách drahých kovů? A které akcie ze současné situace vycházejí vítězně? Co rozhoduje o cenách drahých kovů? A které akcie ze současné situace vycházejí vítězně?

Proč se v posledních týdnech tak daří akciím, a naopak zaostávají drahé kovy? A kterým akciím se aktuálně vede nejlépe? Grafy umějí prozradit mnohé, jen je potřeba číst v těch správných.

Akcie těžařů zlata mohou vystřelit k nebesům, jsou oproti zlatu levnější než po pádu Lehman Brothers Akcie těžařů zlata mohou vystřelit k nebesům, jsou oproti zlatu levnější než po pádu Lehman Brothers

Cena zlata prochází od poloviny roku 2011 konsolidací, drží se tedy v relativně úzkém cenovém pásmu. Akcie těžařů zlata ovšem na tuto skutečnost reagují trvalým cenovým oslabováním. Za poklesem cen akcií těžařů stojí nenaplněná očekávání investorů ohledně generování pozitivního cash flow ze strany těžařských firem.

Polovina investorů nemá ani ponětí o tom, že akcie čtyři roky posilují Polovina investorů nemá ani ponětí o tom, že akcie čtyři roky posilují

Americké akcie mají za sebou několik let růstu. Více než polovina investorů oslovených v rámci průzkumu společnosti Franklin Templeton Investments o tom ovšem vůbec neví. Loni například 53 % z nich odpovědělo, že akcie v posledním období klesaly nebo stagnovaly. Akcie na pětiletých rekordech by si možná zasloužily více pozornosti.

Zlom býčího trhu, nebo jen mezník ve vztahu S&P 500 a Applu? Zlom býčího trhu, nebo jen mezník ve vztahu S&P 500 a Applu?

Nikoho nepřekvapí informace, že Apple patří k největším poraženým posledních měsíců. Jeho akcie od září ztratily zhruba třetinu hodnoty. Navzdory významu firmy pro akciové indexy S&P 500 a Nasdaq ovšem americký trh dokázal ve stejné době naopak vystoupat na nová pětiletá maxima.

Akcie: Končí mnohaletý sekulární medvědí trh? Akcie: Končí mnohaletý sekulární medvědí trh?

Od roku 2000 jsme svědky sekulárního medvědího trhu. Před 10 lety Barry Ritholtz správně předpověděl, že se tehdy tříletá vláda medvědů protáhne na hodně dlouho. Nyní naopak tvrdí, že se blíží konec medvědího trendu. Měli by investoři Ritholtzovi znovu věřit a přizpůsobit tomu svá portfolia?

Nealkoholická válka: Týden nabídne "opepřený" výsledkový souboj Coca-Coly a PepsiCo Nealkoholická válka: Týden nabídne "opepřený" výsledkový souboj Coca-Coly a PepsiCo

Výsledková sezóna ve Spojených státech se přehoupla do poslední čtvrtiny, která patří především spotřebitelským akciím. Tento týden se investoři dozví mimo jiné také čísla od tří velkých amerických výrobců nealkoholických nápojů. Mohou silnou pozici Coca-Coly ohrozit věčná dvojka PepsiCo nebo Dr Pepper?

Výhled na obchodní týden: V centru pozornosti americké maloobchodní tržby a výsledky firem Výhled na obchodní týden: V centru pozornosti americké maloobchodní tržby a výsledky firem

Sedmý obchodní týden roku bude ve znamení čekání na akciovou korekci. Náladu na trhu mohou ovlivnit makrodata v čele s americkými maloobchodními tržbami a evropským HDP. Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny, ale upozorňuje i na důležité firemní výsledky ve Spojených státech.

Nálada investorů se zhoršuje dva týdny v řadě Nálada investorů se zhoršuje dva týdny v řadě

Ačkoli se americké akcie dokázaly za uplynulý týden opět posunout o něco výše a vylepšit pětiletá maxima, drobní investoři se stávají stále pesimističtějšími. Ukázal to průzkum Americké asociace individuálních investorů, který na týdenní bázi monitoruje náladu drobných hráčů na trhu.

Nejlepší akciové myšlenky na příštích několik let Nejlepší akciové myšlenky na příštích několik let

Tržní analytik Jeff Saut se ve svém posledním investičním výhledu nazvaném "Ze všech smutných slov jazyka či pera" (parafráze na báseň Johna Whittiera "Ze všech smutných slov jazyka či pera nejsmutnější jsou: Mohlo to být!") soustředí na to, že akciové rally mohou obecně trvat déle, než bychom předpokládali.