10 nejlepších amerických dividend

| Tomáš Poděbrad

Ve všem co děláme, se vždy snažíme být nejlepší, a pokud to nejde, chceme být s tím nejlepším spojováni. Tento přístup by měl být aplikován i na výběr dividendových akcií.

10. Automatic Data Processing Inc.

ADP je jednou z největších nezávislých účetních společností na světě, která poskytuje širokou nabídku zpracovávání dat a účetních služeb. Na poslední místo v žebříčku se tlačilo mnoho společností, ale právě ADP zaznamenalo v poslední době největší růst.

Aktuální dividendový výnos: 3,2%

9. Wal-Mart Stores

Ve Spojených státech zřejmě nejznámější a určitě největší maloobchodní řetězec. Na předních příčkách tuto společnost drží především výborný management, obchodní plán a výkonnost. Wal-Mart by mohl být rozhodně výš, ale bohužel dividenda by měla v budoucnu stagnovat.

Aktuální dividendový výnos: 2,1%

8. The Coca-Cola Company

Z žebříčku asi ta nejznámější společnost. Právě její obchodní značka, která je známá po celém světě jí zaručuje stálé výnosy a samozřejmě také dividendu.

Aktuální dividendový výnos: 3,0%

7. McDonald’s Corporation

V oblasti rychlého občerstvení jednoznačně největší společnost. Celosvětově rostoucí poptávka po hamburgerech tlačí dividendu směrem vzhůru.

Aktuální dividendový výnos: 3,7%

6. Abbott Laboratories

Společnost zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem široké škály léků a zdravotnických potřeb. Nepatří mezi společnosti, které jsou známé, nebo největší, ale za poslední rok zaznamenala v růstu akcií rekord.

Aktuální dividendový výnos: 3,1%

  • 1
  • 2
reklama
reklama