Německé akcie: Jízda býků

| Martin Svoboda

Čtyři týdny probíhal boj mezi býkem a medvědem – teď je rozhodnuto. Díky dobrým čtvrtletním výsledkům kurzy rostou. Od svého cyklického dna si německý barometr DAX polepšil o celých 60 procent. Cestou vzhůru je však vzduch čím dál řidší.

dax

Býci nabrali německý akciový index DAX na rohy. V posledních obchodních dnech se výrazně etabloval nad hranicí 5 500 bodů. Svádí souboj se silnou linií odporu, která se aktuálně nachází na úrovni 5 760 bodů. Z pohledu technické analýzy je teď volná cesta k hodnotě 6 000 bodů.

Nálada je optimistická. Dobré čtvrtletní výsledky jsou pastvou pro býky – a především pro Intel. Největší světový výrobce čipů dodal za třetí čtvrtletí překvapivě pozitivní výsledky – a uchvátil nadějnými vyhlídkami pro následná čtvrtletí. Pozitivní prognóza budoucího růstu působí jako signál. Neboť Intel není považován jenom za ukazatel směru pro celý IT-sektor, ale také za obecný indikátor celého hospodářství.

Důsledkem této pozitivní nálady je, že roční maximum může být tak vysoko jak jen oko dohlédne – nejenom v Německu, ale po celé zeměkouli. Po dosažení dna začátkem roku akciové indexy výrazně zhodnotily, zdvojnásobení hodnoty není dokonce ani u etablovaných trhů žádnou vzácností.

Korektura by zde byla vlastně zcela normální. Ale jak z hlediska technické analýzy, tak z hlediska fundamentálního k tomu v současnosti neexistují žádné validní signály.

  • 1
  • 2
reklama
reklama