Pět nejlepších akcií na Buffettově nákupním seznamu

| David Rektorys

Jakých pět akcií by koupil nejspíš Waren Buffett (nebo je přikoupil ke svým stávajícím), vzhledem k jejich vnitřní hodnotě, schopnosti vstoupit na rychle rozvíjející se zahraniční trhy a profitovat na zbitém americkém dolaru?

General Electric (NYSE:GE)

GE

Mezinárodní konglomerát, jehož obchodní aktivity mimo USA přímo těží z globálního zotavování a slabého dolaru, zveřejnil navýšené zisky. GE je největší americká společnost a sklízí ohromné zisky díky industriální poptávce ze zemí jako je například Čína a Indie. GE také využívá výhody z domácí infrastruktury, která dostala část z vládní finanční injekce ve výši 787 miliard dolarů. Navíc, zvyšující se cena za akcií potvrzuje důvěru investorů ve finanční divizi firmy GE Capital Finance, která před nedávnem zveřejnila překvapivě pozitivní hospodářské výsledky. To je také důvod, proč Warren Buffett (v současnosti akcionář GE) a většina analytiků vidí jen jedu cestu, kam se mohou akcie GE nadále ubírat – a to je nahoru.

Microsoft (NASDAQ:MSFT)

MSFT

Následujících 12-18 měsíců budou plné produktů od společnosti Microsoft, například nový operační systém Windows 7 (náhrada za tolik pomlouvané Visty). Dále, výrobci osobních počítačů sdělují, že celosvětový trh s PC se začíná stabilizovat a dokonce vracet do růstové tendence, což napovídá, že technologický sektor bude ziskový jak v maloobchodní, tak velkoobchodní úrovni. Vyhledávač Microsoft Bing, který používá i Yahoo (YHOO) v jejich novém partnerství a který jen za poslední 3 měsíce získal 11% trhu, se pokusí narušit dominanci Googlu (GOOG). Všechny tyto faktory věští velmi slibnou budoucnost pro Microsoft a s ní i vyšší cenu jejich akcií.

reklama
reklama