3 růstové společnosti pro rok 2010

| Tomáš Poděbrad

Jsou na přelomu roku akcie firem levné, nebo naopak drahé? Záleží na odhadech analytiků na rok 2010. Ty nemusejí být stoprocentní, přesto existují favoriti, pokud jde o růst ceny akcií.

Zisky evropských i amerických firem za rok 2009 jsou již téměř jasné, a proto se investoři soustřeďují na možnosti investic v roce 2010. Genzyme, Career Education i Boeing by se měly dostat vysoko nad stávající hodnotu akcií, a to nehledě na možné pomalejší tempo ekonomického oživení.

Genzyme

Genzyme 3 roky

Společnost se zabývá výrobou léků a výzkumem genetických vad. Například za krevní testy a rozbor DNA nenarozeného dítěte americká matka připlácí tisíc dolarů. Na jednu stranu je to hodně peněz, ale na druhou stranu například ve srovnání s léčbou Gaucherovy choroby, která přijde postižené na 200 tisíc dolarů ročně, je to zanedbatelná suma. Přestože tato nemoc postihne jednoho člověka z 50 tisíc, je právě výroba léků a léčebný program proti této chorobě jedním z hlavních příjmů Genzymu.

Firmě k letošním lepším hospodářským výsledkům pomohlo také uzavření několika výrobních závodů. Pro rok 2010 analytici odhadují růst tržeb o zhruba 60 procent. To vytváří pro investory velice zajímavou příležitost, Genzyme by proto určitě neměl chybět v investičních portfoliích.

Career Education

Career Education 3 roky

Společnost působí v 88 školách ve Spojených státech a Evropě. Nabízí především studijní programy zaměřené studium ekonomie, podnikání, IT a zdravotnických služeb. Její tržby by se měly podle analytiků příští rok zdvojnásobit.

Rok 2009 byl pro vzdělávací sektor ve Spojených státech velmi dobrý. Nezaměstnanost se zvýšila, a to nutilo lidi k návratu do škol za účelem rekvalifikace nebo získání dalšího vzdělání.

  • 1
  • 2
reklama
reklama