12 akcií, které nikdo nechce

| Tomáš Poděbrad

Většina ekonomických ukazatelů, například americké HDP a údaje z nemovitostního sektoru, se zlepšují. Akciový trh po několikaměsíčním růstu trochu zpomalil, ale zdá se, že řada akcií je na tom dobře. Ovšem 30 společností z indexu Dow Jones se točí ve smrtelné spirále.

Na serveru bloggingstocks.com se okolo těchto firem rozpoutala vášnivá diskuze, do níž přispělo také několik zkušených investorů se svým doporučením. Uvedené společnosti se ocitly na pokraji zájmu investorů z Wall Street. Kdo je má v portfoliu, měl by se jich podle serveru bloggingstocks.com urychleně zbavit.

1. Alcoa

Průmyslový gigant ze Spojených států. Ovšem průmyslu se v poslední době nedaří a není důvod si myslet, že by se situace měla zlepšit. Výsledky společnosti jsou už 4 čtvrtletí v řadě ve znamení ztrát. Navíc se blíží výsledky za poslední čtvrtletí roku 2009 a analytici velké naděje na zlepšení nedávají.

2. AT&T

Firma získala přes 2 miliony nových zákazníků, a to především díky IPhonu. Ovšem nezapomínejme, že AT&T byla až druhou volbou Applu. Dohoda se uskutečnila jen proto, že Verizon odmítl. Vzhledem k tomu, že Verizon přišel na trh s podobným mobilem, jako je iPhone, by se měli akcionáři AT&T třást strachy.

3. Bank of America

Od začátku ekonomické krize odčerpala tato banka z programu TARP více než 20 miliard dolarů a navíc slib o zajištění dalších 118 miliard případných ztrát. Výsledek? Banka přišla o více než 2 miliardy dolarů ve třetím čtvrtletí a musela dát stranou kolem 11 miliard dolarů na rizikové úvěry.

4. Boeing

Jeho budoucnost závisí pouze na novém 787 Dreamliner. Tento projekt se zvrhl v jakousi noční můru pro akcionáře Boeingu. I přes úspěšný zkušební let se premiéra Dreamlineru odložila o více než 2 roky, a nyní má společnost co dohánět.

5. Chevron

Velmi špatné hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. A to i přes zvýšenou produkci a nižší náklady na výrobu. Pokud však ani vyšší produkce a úspory nezaručí společnosti lepší výsledky, tak proč jí věřit v dalších čtvrtletích? Na Chevron se zkrátka krátkodobě vsadit nedá.

  • 1
  • 2
reklama
reklama