Apple: Adept růstu v roce 2010

| Tomáš Poděbrad

Po dosažení historického maxima 28. prosince mohou akcie Apple v roce 2010 pokračovat v růstu. Podpořit by je mělo především představení nových počítačů a modelů iPhone.

Apple rok 2009

Akcie Apple dosáhly rekordu 211,61 dolaru. Akcie za rok 2009 zdvojnásobily svoji hodnotu a průměrný odhad analytiků pro rok 2010 je dokonce 242,44 dolaru za akcii.

Podle Briana Marshalla, analytika společnosti Broadpoint AmTech, je společnost Apple nejlepší technologickou firmou na světě. Marshall proto očekává, že by si akcie Applu měly v letošním roce připsat přes 23 procent a dosáhnout úrovně 260 dolarů. "Jejich obchodní model a firemní strategie jsou čím dál silnější," dodává Marshall.

Budoucímu růstu pomáhá i objem staženého softwaru, který za prosinec loňského roku meziměsíčně narostl o 51 procent. Za tento skokový nárůst mohou především předvánoční nákupy. Nejoblíbenějšími platformami zůstávají iPhone a iPod Touch.

Apple, který sídlí v Cupertinu v Kalifornii, nabízí přes 100 tisíc aplikací na iTunes. Uživatelé si zde mohou stáhnout vše potřebné pro telefony, notebooky a iPody. To dává firmě obrovskou konkurenční výhodu.

  • 1
  • 2
reklama
reklama