10 akcií, které příští rok posílí

| Tomáš Poděbrad

Kvantitativní uvolňování - proces, kdy vláda nakupuje cenné papíry, aby podpořila ekonomiku. Tento plán se každým dnem přibližuje realitě, a tak akcie mohou v příštích měsících prudce růst. Investoři by měli zvážit nákup rizikovějších akcií, protože právě ty by se zvedly více než celý trh. Nabízíme 10 kandidátů, kteří by podle předpovědí analytiků měli v příštím roce zdvojnásobit, možná až ztrojnásobit svou hodnotu.

Gannett

Gannett

Vydává noviny, provozuje několik televizních stanic a spravuje webové stránky. Zisk za druhé čtvrtletí se ztrojnásobil na téměř 200 milionů dolarů, tržby klesly o 1,6 procenta. 75 procent analytiků doporučuje akcie společnosti k nákupu, 25 procent doporučuje držet.

Micron Technology

Micron Technology

Společnost vyrábející polovodiče. Zisk za druhé čtvrtletí se zastavil na 342 milionech dolarů a tržby narostly o úctyhodných 91 procent na 2,5 miliardy dolarů. Z 24 dotázaných analytiků doporučuje 14 akcie Micron Technology k nákupu. 9 analytiků by akcie drželo a pouze jeden doporučuje prodej.

Entegris

Entegris

Dodavatel výrobců polovodičů, palivových článků a vědeckých společností. Druhé čtvrtletí bylo pro firmu rekordní, když na úrovni čistého zisku vydělala 18 milionů dolarů. Z osmi analytiků pokrývajících tuto společnost ji doporučuje k nákupu 5. Dva by akcii drželi a jeden doporučuje prodat.

Orbital Sciences

Orbital Sciences

Společnost zabývající se vývojem raket a motorů pro kosmické využití, a hlavně pak pro armádu. Zisk za druhé čtvrtletí dosáhl téměř 6,5 milionu dolarů. Tržby se zvýšily o 25 procent na 338 milionů dolarů. Všichni dotázaní analytici se shodují na nákupu akcií této společnosti.

reklama
reklama