5 akcií, které manažeři kupují jako šílení

| Vladimír Hobza

Nedávno publikované studie ukazují, že pokud budete následovat obchody insiderů, zvýšíte si výnos o 5 až 10 % ve srovnání s trhem. To znamená, že vyděláte minimálně o 5% více než například indexový fond.

Insideři (management firem) obchodují obvykle na základě interních, neveřejných informací. Často jsou tyto transakce na hranici legálnosti. Čas od času se opravdu hloupý insider nechá chytit, když obchoduje s akciemi těsně před oznámením důležité informace. Většina insider obchodů však probíhá výrazně dříve, aby nebyly nápadné. Nejde jen o americký trh – i v Evropě mají insideři vyšší výnosy než indexy.

Jaké byly nedávné insider nákupy? V následujících pěti firmách nakupovali insideři v červenci až září jako o závod. U všech společností došlo k insider nákupům za alespoň 50 milionů dolarů. Většina obchodů se investorům už vyplatila na rostoucí ceně akcií.

Trius Therapeutics

Jedná se o biofarmaceutickou společnost zaměřenou na výzkum a vývoj antibiotik proti smrtelným infekcím. Její akcie byly doposud velkým zklamáním. Nicméně insideři v poslední době nakupovali celkem za 54 milionů dolarů.

Trius Therapeutics

VMWare

Několik insiderů akcie prodávalo nebo uplatnilo své opce. Pouze jeden insider nakupoval, ale zato ve velkém objemu.

WMware

Molycorp

Firma produkuje kovy vzácných zemin a je jejich největším nečínským producentem. Vlastní obří důl a těžební licenci v Kalifornii. Cena akcií v poslední době výrazně rostla i díky tomu, že Čína (největší světový producent) omezila vývoz kovů vzácných zemin, kterých je v západním světě nedostatek.

Molycorp
  • 1
  • 2
reklama
reklama