Kandidáti růstu: Biotechnologické firmy, které čekají na schválení léků

| Tomáš Poděbrad

Food and Drug Administration (FDA) je úřad pro potraviny a léčiva spadající pod americké ministerstvo zdravotnictví. FDA je odpovědný za ochranu a podporu veřejného zdraví prostřednictvím regulace a dozoru nad bezpečností potravin, léků, tabákových produktů atd. Pro firmy ze zdravotnického sektoru je tento úřad velmi důležitý. Krom jiného totiž jeho rozhodnutí ovlivňují i budoucí vývoj akcií.

Farmaceutické akcie

Připravili jsme seznam kandidátů, kteří by podle analytiků měli právě díky rozhodnutí FDA v budoucnu růst.

pSivida Limited

Společnost distribuující léky.

Tržní kapitalizace: 110 milionů dolarů

FDA bude rozhodovat o dodávání léku Iluvien pro diabetiky. Během posledního roku se akcie společnosti vyšplhaly o téměř 90 procent a s největší pravděpodobností budou i nadále růst.

AstraZeneca

Výrobce léčiv.

Tržní kapitalizace: 71 miliard dolarů

FDA bude rozhodovat o léku Vandetanib, který by se měl používat na léčbu rakoviny. Zájem o akcie AstraZeneca je vysoký a měl by se udržet. Akcie během posledního roku získaly 17 procent a po pravděpodobném schválení léku by měly nadále růst.

Valeant Pharmaceuticals International

Společnost distribuující léky.

Tržní kapitalizace: 8 miliard dolarů

FDA bude rozhodovat o léku Ezogabine, který by se měl používat k léčbě dospělých s parciálními záchvaty. Zájem o léky není zatím takový, jaký firma předpokládala, ale propadák z Ezogabinu určitě nebude. Navíc akcie společnosti přidaly za minulý rok úctyhodných 113 procent.

  • 1
  • 2
reklama
reklama