Na čem zbohatnout? 7 býčích sektorů podle Jima Cramera

| Jaroslav Bukovský

Býčí trh lze chápat různě. Konzervativní a méně zajímavé pojetí vezme časovou řadu vybraného akciového indexu, a pokud identifikuje růstový trend, býk je na světě. Obrázek růstové křivky se okopíruje pro všechny přepážky retailových brokerů a může začít efektivní akvizice drobných investorů. Jak už to tak ovšem bývá, důkaz býčího trhu často proběhne až poté, co na parketu – nenápadně – proběhne výměna stráží.

jim cramer

Ne nadarmo se říká, že vstup „Davidů“ na trh je signálem pro výstup Goliáše. A drobným investorům nezbudou než… drobné a (věčně) mokré kapesníky. Je to tím, že malí hráči při rozhodování o investicích studují hospodářské dějiny, naopak ti velcí hledí za horizont.

**Alternativní pojetí býčího trhu nabízí například známý investiční guru Jim Cramer. Jeho výroky bývají často lakonické a ani tento není výjimkou: „Vždy někde existuje býčí trh.“

Cramerova zdánlivě banální mantra není jen bezobsažným PR. Průměrný roční výnos jeho hedgeového fondu za uplynulých 14 let je 24 procent. Pojďme se spolu s ním podívat na 7 býčích (sub)trhů, které momentálně identifikuje v rámci své show Mad Money na CNBC.

1. Zlato

Tato komodita má svůj tábor přívrženců i odpůrců, Cramer patří do toho prvního. Podle Jima je čas k nákupu. Aktuálně doporučuje například Eldorado Gold či ETF SPDR Gold Shares.

2. Letectví

V tomto ohledu připomíná aktuální velkou objednávku druhého největšího výrobce komerčních letadel Boxing nebo silné výsledky producenta dílů pro letecký průmysl Precision Castparts.

  • 1
  • 2
reklama
reklama