John Hussman: Horší dobu na investování jste si nemohli vybrat

| redakce

Burzovní trh dnes charakterizuje řada velmi neobvyklých okolností, které mohou mít velmi neblahý vliv na investování, píše ve svém pravidelném týdenním reportu John Hussman, který se na Wall Street řadí mezi kontroverznější burzovní guru.

John Hussman

Aktuální mix faktorů, které se dnes dají vyčíst z trhu, podle Hussmana naznačuje blížící se pád. Ten, kdo investuje za současných podmínek, může čekat ztrátu okolo 24 procent.

"Poslední týdny se dá americký akciový trh charakterizovat jako překoupený a kurzově nadhodnocený, navíc je na trhu extrémní býčí nálada mezi akciovými investory a rostou výnosy z dluhopisů. Tento mix faktorů se dá popsat jedním slovem - jako varovný," tvrdí John Hussman.

Americké 10leté státní dluhopisy mají vyšší výnos než před 6 měsíci a optimismus mezi investičními poradci dosahuje extrémních 47 procent.

Hussman, který spravuje podílové fondy v investiční společnosti Hussman Funds, argumentuje například tím, že americký akciový index S&P 500 je o více než 8 procent nad svým ročním exponenciálním průměrem, a navíc je index o 50 procent nad svým čtyřletým minimem.

Dále upozorňuje, že dlouhodobý historický poměr tržní ceny akcií vůči zisku (Shiller P/E) je nadprůměrných 18.

Medvěd na obzoru: Proč se vyhnout akciím

  • 1
  • 2
reklama
reklama