2011: Hledání černého akciového koně

| Akcieatrhy.cz

To, že akcie stojí do nějakých 5 dolarů, ještě neznamená, že je levná. Co je levné, bývá často ještě levnější. Za valuací by neměla stát cena akcie, ale její fundament. "Levné" by tedy mělo znamenat nízké P/E, P/S, P/B, EV/EBITDA a podobně. Za levné můžeme považovat akcie, které oslabí proto, že je ředitel firmy vyšetřován kvůli sexuálnímu harašení, nebo proto, že firma zvyšuje podíl na trhu na vlastní náklady. Společnost lze také považovat za levnou v případě, že průměrné cílové ceny z mnoha renomovaných firem signifikantně převyšují aktuální cenu na trhu.

Řada analytiků z Wall Street hýří na prahu dalšího roku optimismem. Goldman Sachs převážně věří rozvíjejícím se trhům a komoditám, konkrétně mědi. Index S&P 500 by se podle odhadů banky měl v příštím roce vyšplhat až na 1 450 bodů, což odpovídá nárůstu zhruba o 16 až 17 %.

Citigroup věří, že globální trh bude pokračovat v lepšících se výsledcích (světové HDP poroste o 3,4 %) a index S&P 500 by se podle jejích odhadů měl pohybovat v roce 2011 na 1 300 bodech. Větší potenciál Citi také vidí na rozvíjejících se trzích.

Bank of America/Merrill Lynch se zase líbí polský trh.

Podle našich odhadů se bude nejlépe dařit trhům v Asii a Jižní Americe, konkrétně v Chile, Peru, Brazílii, Indii, Indonésii a Malajsii.

Nabízíme krátký přehled společností, které dlouhodobě nedrží růstový trend, nejsou na seznamu "TOP 5¨" ani "TOP 25", patří spíše k trendovým odpadlíkům, nicméně jejich "story" a vnitřní parametry nejsou nezajímavé. Domníváme se proto, že by mohly v příštím roce příjemně překvapit.

Diamond Offshore Drilling

Diamond Offshore Drilling

V současné době se tato akcie obchoduje okolo 64 USD s průměrnou cílovou cenou 69,5 USD. Titul trpí a jeho největším rizikem je omezení těžby ropy v Mexickém zálivu.

Naopak dobrou zprávou je to, že poptávka po ropě, zejména v USA, je a bude stále výrazná. Firma se obchoduje na 9,8násobku odhadovaného zisku v roce 2011, P/S 2,6, ROE 16,2.

Supervalu

SUPERVALU

Titul se obchoduje okolo pod 9 USD s průměrnou cílovou cenou 11 USD. Společnost pokračuje v restrukturalizaci a pod vedením nového CEO má co nabídnout. Supervalu uzavřela ztrátové pobočky a stanovila konkurenceschopnější ceny.

Bohužel na trhu je stále mnoho velkých konkurentů jako Wal-Mart, Safeway a podobně. Firma se obchoduje na 5,7násobku odhadovaného zisku v roce 2011, P/S 0,05, ROE -57,5 %.

reklama
reklama