Aktuální hity insiderů: Farmaceutické firmy

| Akcieatrhy.cz

Roger L. Hawley, výkonný ředitel firmy Zogenix, ve čtvrtek prohlásil, že schválení léku Sumavel DosePro v Dánsku je vstupní branou na trh Evropské unie. Stalo se to jen několik dní poté, kdy skupina insiderů nakoupila poměrně velký balík akcií firmy, Zogenix oznámil, že dánská agentura pro schvalování léčiv schválila žádost firmy o registraci pro tento její stěžejní lék na migrénu. Světe div se, akcie včera posílily o 13,8 %.

Zogenix
Sumavel DosePro

Na konci listopadu jsme informovali o tom, že Zogenix, nepříliš známá americká biofarmaceutická společnost, která se specializuje na neinvazivní (needle free) léčbu migrén, tzv. Sumavel DosePro, nedávno nabídla celkem 14 milionů akcií (místo původně zamýšlených 6 milionů akcií) za 4 dolary, čímž nabídla 69% diskont oproti původnímu rozmezí 12 až 14 dolarů.

S akciemi se začalo obchodovat 23. listopadu na 5 dolarech, nicméně celá seance se odehrávala v medvědím pojetí, až se titul znova podíval na úroveň 4 dolarů.

Je však velice zajímavé, že se do titulu po propadech tvrdě opřeli insideři. Thomas McNerney & Partners investovala celkem 700 tisíc dolarů, Chicago Growth Partners 2,2 milionu, majitel firmy Arda Minocherhomjee rovněž investoval 2,2 milionu, Cam Garner, jeden z ředitelů společnosti, poslal do trhu 120 tisíc, další ředitel Louis Bock 7,3 milionu a Scale Venture Partners také 7,3 milionu.

Během posledních několika málo dní tak insideři nakoupili celkem téměř 5 milionů kusů akcií, což zhruba odpovídá 35 % emitovaných akcií.

  • 1
  • 2
reklama
reklama