IPO mánie: Tento týden ovládnou trhy čínské primární emise akcií

| Akcieatrhy.cz

Zatímco v uplynulém týdnu jsme mohli sledovat pouze vstup online forexového obchodníka FXCM se stejnojmenným symbolem, v tomto týdnu se na parketu NYSE a NASDAQ představí hned deset firem z několika zajímavých sektorů. Hlavní slovo bude patřit čínským primárním emisím.

IPO

Ze sektoru Ropa a plyn to bude houstonská společnost Targa Resources Investments. Ta své akcie nabízí v rozmezí 19-21 USD, přesná cena bude samozřejmě známa až v den vstupu. Akcie se budou obchodovat na NYSE pod tickerem TRGP.

Druhou společností je mladá čínská firma China Shenda Packaging založená teprve v letošním roce. Jedná se o jednoho z největších čínských výrobců papírových obalů. Společnost upisuje 10,1 milionu kusů akcií v cenovém rozpětí 5.50-6.50 USD. S akciemi se začne pravděpodobně obchodovat v úterý na Nasdaqu pod symbolem CPGI. Společnost ke 30. září hlásí za posledních 12 měsíců příjem 117 milionů USD.

CTPartners, založená v roce 1980, je v pořadí třetí firmou, kterou bychom měli vidět na trhu během tohoto týdne. Předběžná cena akcií je stanovena mezi 12-14 USD a na NYSE by se akcie měly pod tickerem CTP.

V pořadí druhou čínskou firmu tohoto týdne představí Goldman Sachs. Youku.com je poskytovatelem online internetového videa se základnou v Pekingu. Firma vydává 15,4 milionu kusů akcií v cenovém rozpětí 9-11 USD. Youku.com byla založena v roce 2005 a za poslední rok reportovala příjem 23 milionů USD. Ticker, pod kterým se bude obchodovat na NYSE, je YOKU.

Bona Film Group Limited, distributor domácích čínských filmů, se objeví na burze pravděpodobně v úterý pod vedením JPMorgan a BofA/Merrill Lynch a bude se obchodovat pod zkratkou BONA. Společnost nabízí 11,7 milionu kusů v cenovém rozpětí 7-9 USD.

Jak se připravit na IPO

Ve stejný den představí Credit Suisse a Morgan Stanley Commerce China Dangdang. Tato společnost vyhlásila za posledních 12 měsíců zisk 218 milionů USD a veřejnosti nabízí celkem 17 milionů kusů akcií v cenovém rozpětí 11-13 USD. Je tak největším čínským IPO tohoto týdne. Na trhu ji najdeme pod tickerem DANG.

Kalifornská komerční banka First Republic Bank, s jejímž úpisem pomáhají BofA/Merrill Lynch, Morgan Stanley a JPMorgan, na sebe asi nestrhne největší pozornost, ale k dispozici dává 11 milionů akcií s cenou 24-27 USD. Banka má 61 poboček a bude se obchodovat na NYSE se symbolem FRC. Banka aktuálně patří BofA/Merrill Lynch.

  • 1
  • 2
reklama
reklama