5 růstových akcií pro rok 2011

| Tomáš Poděbrad

Rok 2010 nebyl na akciových trzích tak optimistický jako rok 2009. Růst se zpomalil v dubnu, akcie poté přešlapovaly na místě. Podle odborníků nebudou další dva roky vhodné pro investování do akcií. I tak se však najdou tituly, které stojí za zmínku díky svému ohodnocení. Uvádíme proto 5 akcií, které by i přes budoucí medvědí náladu měly v dalších letech připisovat zisky.

KLA-Tencor

KLA-Tencor

Společnost vyrábějící systémy monitorovacích zařízení. Asi nejlepším obdobím na nákup akcií této firmy byl rok 2008, kdy cena propadla na 15 dolarů za kus.

Ani v současnosti není špatné zařadit tyto akcie do portfolia. Cena se v současnosti pohybuje okolo 37 dolarů a během několika let by se měla dostat až na 62 dolarů.

Společnost v roce 2009 vykázala ztrátu, ale v letošním roce se opět vrátila k zisku a zdá se, že by v tomto trendu měla pokračovat.

Church & Dwight

Church & Dwight

Historie společnosti sahá až do 19. století, kdy byla známá díky výrobě jedlé sody.

Jedná se o stálici, zisky společnosti totiž rostou už 6 let v řadě a pro tento rok se předpovídá, že by měl zisk společnosti vyrůst až o 17 procent.

Pro investory je tato firma dobrou příležitostí. Mezi její produkty totiž patří zubní pasty nebo kondomy, po kterých je poptávka téměř neměnná.

Flir Systems

Flir Systems

Společnost, která se specializuje na noční vybavení pro armádu.

Investoři se kvůli politickému vývoji ve Spojených státech těchto akcií začali zbavovat. Stála za tím hlavně vidina sníženého rozpočtu pro americkou armádu, snížení počtu vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Proto akcie klesly na 27 dolarů z hodnot okolo 45, na kterých se pohybovaly v roce 2008. I tak jsou však zisky společnosti v současnosti větší, než tomu bylo v roce 2008. Analytici doporučují tento titul k okamžitému nákupu.

  • 1
  • 2
reklama
reklama