Jim Cramer: 10 akcií, které kupte svým dětem!

| Andrej Rády

Není lepší pocit, než když vidíte své dítě nadšené z nějakého dárku. I když možná ano – vidět, že se vašim dětem v životě daří. A určitě nebude na škodu, když své děti včas naučíte správně nakládat s penězi. Čím dříve, tím lépe.

Letos nevymýšlejte nejlepší jarní prázdniny, ale něco, co vydrží. Akcie, které Jim Cramer doporučuje, jsou přesně ty, které má smysl držet dlouhodobě. Samozřejmě se ale nesmíte vykašlat na domácí úkoly, bez nich ani ten nejtalentovanější investor diplom nezíská.

Amazon.com

Amazon.com

Internetový obchod má jistou budoucnost. Lidé například nakupují čím dál více dárku online. Pokud jde o Akcie, Jim Cramer upozorňuje především na zrychlující se růst tržeb.

Ty by měly v roce 2010 dokonce růst ještě rychleji než loni. Podle Frajera jsou odhady zisku Amazonu silně podhodnocené. V každém případě jasný adept růstu ceny akcie.

Apple

Apple

Chcete si koupit nový iPod? Nebo vaše děti? Cramerovy děti jistě. A iPhone, to je hit, který není nutné představovat ani obhajovat. Pokud chcete pro své děti připravit dárkový balíček, přibalte k iPhonu pár akcií jeho výrobce.

Stále nejlepší přístup k mobilnímu internetu je možná ještě větším hitem, než ty miliony stažených na iTunes. Apple zkrátka nabízí komplexní vybavení počítače, telefonu a přehrávače. Navíc značka je velice populární právě mezi mladými lidmi. A to je to první, co se stane z vašich dětí.

BP

BP

BP – jméno společnosti, a zároveň symbol. Proč BP? Podle Cramera by především neměla chybět naftařská společnost v žádném správně diverzifikovaném portfoliu.

BP dosahuje v rámci sektoru nadprůměrného růstu produkce a geograficky výborně rozmístěnou výrobu. Také má v rámci oboru jedny z nejlepších hospodářských výsledků. Vaše děti se navíc s akciemi BP naučí, jak se operuje s titulem s vysokým dividendovým výnosem.

reklama
reklama