5 nadějných akcií, které neznáte

| Tomáš Poděbrad

Akcie velkých a známých společností jsou denně v centru pozornosti analytiků a investorů. Existují však i firmy, o jejichž akcie není na trhu poptávka, protože je téměř nikdo nezná. Většina z nich má však velký prostor pro růst.

Hlavní předností těchto firem je malá zadluženost. navíc se pyšní solidními tržbami. Nemalou měrou podporují dobrá čísla i tržby ze zahraničních trhů.

Následující výčet ukazuje těch nejatraktivnějších pět společností. Jsou ziskové a jejich akcie jsou rozumně oceněny.

Ansys

Ansys

Tato firma je světovou jedničkou v programování softwarových simulátorů. Softwary značky Ansys pomáhají inženýrům a vědcům testovat produkty, aniž by museli vstát od počítače. Software se používá například při testování odolnosti produktu, jeho možných deformací nebo styku s chemikáliemi.

Ve prospěch Ansysu mluví i fakt, že 70 procent všech tržeb získává z Evropy, Asie a Jižní Ameriky.

"Pokud bude i nadále probíhat mezi společnostmi silný konkurenční boj, budou muset dál vyvíjet nové, cenově zajímavé produkty. Software od Ansysu právě těmto firmám umožňuje rychlejší vývoj nových produktů, proto bude stále vysoce poptáván," dodává Elliott Schlang, ředitel makléřské společnosti Great Lakes.

Společnosti se podařilo za posledních 5 let zvýšit zisk na akcii o 32 procent. Tržby rostou konstantně od roku 1991. Analytici Great Lakes odhadují, že zisk společnosti má v dalších třech letech prostor pro 16procentní růst.

reklama
reklama