BlackRock: Oživení je skutečné, jsme optimisté

| Andrej Rády

Bob Doll, hlavní akciový stratég investiční společnosti BlackRock, je hodně optimistický, pokud jde o další vývoj akciového trhu. Liší se tím od svého bývalého kolegy z Merrill Lynch Davida Rosenberga, který současnému růstu nevěří.

Bob Doll

Podle Dolla má oživení reálné základy a doporučuje investorům "naskočit do vlaku rizikovějších aktiv" (akcií) dřív, než jim ujede.

Minima z března 2009 považuje za definitivní. Postupné stahování vládní podpory prý jen ukáže, že oživení už je zkrátka tady a nezastaví se.

"Jsme rok od toho nejhoršího, co akciový trh za dlouhá léta potkalo. Vyhlídky na rizikovější aktiva jsou pro letošní rok velice příznivé. Podle mnohých je sice proces zotavení živen uměle, především vládními intervencemi, a až jejich omezení ukáže pravý stav věcí," píše Doll v aktuálním reportu klientům.

Bude pokračovat býčí sprint?

"Pesimismus je však po tak hluboké recesi normální. Historie ukazuje, že ekonomika se téměř vždy nové situaci přizpůsobí a začne znovu růst. A podle nás to bude případ současnosti."

Zotaví se i trh práce

Doll je býkem, i pokud jde o pracovní trh ve Spojených státech. Podle něj ve 2. čtvrtletí vznikne 300 tisíc nových pracovních míst.

"Napomohou tomu všechny čtyři hlavní pilíře růstu počtu pracovních míst – sezónní práce, produktivita, zisky firem i délka průměrného pracovního týdne. Ty všechny aktuálně rostou," vysvětluje svůj optimismus Doll.

  • 1
  • 2
reklama
reklama