Jim Cramer: 10 důvodů kupovat akcie

| redakce

Index Dow ve středu 17. března překonal své letošní maximum 10 725 bodů a uzavřel o 8 bodů silnější. Dow roste sedm dnů v řadě, širší index S&P 500 roste dokonce již 14 dnů. Podle některých už je trh "přehřátý", podle Cramera je však "přesně tam, kde má být".

Dow Jones na letošním maximu

Investiční guru a moderátor pořadu CNBC Mad Money toto tvrzení opírá o 10 znaků, které potvrzují zdraví akciového trhu. I přes možnost další korekce a obavy z vládních výdajů, zdanění dividend a kapitálových zisků a reformy zdravotnictví považuje Cramer akciový trh za silný.

"10 věcí, které sleduji 30 let, mi naznačuje, že trh je v dobré kondici," vysvětluje. "A tato pravidla mě jen výjimečně svedla na scestí."

1. Rostou akcie dopravních společností. A pokud k tomu dochází, znamená to, že firmy přepravují své zboží, což indikuje růst ekonomické aktivity. Podle Cramera tak zřejmě ani růst zisků nebude daleko.

Financial Select Sector SPDR (v USD)

2. Bankovní sektor posiluje. Hlavní ETF pokrývající finanční sektor - Financial Select Sector SPDR – ve středu rovněž dosáhl nového maxima. A stejně jako u dopravy to signalizuje zlepšování situace v ekonomice. Úvěry totiž pohánějí byznys, a když roste ETF s označením XLF, znamená to zlepšení v této oblasti, mimo jiné méně bankrotů a vyšší poptávku.

Lincoln National (v USD za akcii)

3. Trh reaguje na zvýšená doporučení. Na nezdravém trhu podle Cramera všichni "kašlou" na doporučení. Pokud se však daří hlavním akciovým indexům, investoři reagují na zvýšená doporučení pozitivně. Ve středu to bylo vidět na příkladu akcií Lincoln National, které po zvýšeném doporučení Bank of America/Merrill Lynch posílily o 4,4 procenta.

Apple, Intel, Oracle a Microsoft

4. Technologie, tradiční lídr, posilují. Apple, Oracle, Intel nebo Microsoft – všichni tito technologičtí giganti v posledních dnech pěkně zahřívají obchodnické terminály. Podle Cramera bude tento sektor nadále tažen faktory, jako jsou boom smartphonů, zrychlování internetového připojení a outsourcing softwaru, respektive online software nahrazující aplikace na harddisku. A technologie potáhnou celý trh.

  • 1
  • 2
reklama
reklama