Britské akcie? Strategie podle Goldman Sachs

| redakce

Řada investorů očekává, že britská libra bude dál oslabovat. Není však jisté kdy. Goldman Sachs zůstává "bullish", pokud jde o britské akcie. Jen mezi nimi musíte umět rozlišovat.

Banka proto rozdělila britské akcie britských firem do dvou základních skupin podle toho, kde společnosti generují rozhodující část svých tržeb.

V prvním koši jsou akcie společností, které mají velkou expozici na zahraničních trzích, a velká část jejich tržeb tedy plyne z ciziny. Akcie těchto firem jsou, stejně jako jejich byznys, více citlivé na změny kurzu sterlingu. Pád libry těmto firmám nahrává.

U těchto firem, z nichž řada patří mezi největší britské exportéry, je Goldman Sachs optimistická a doporučuje nakupovat tyto akcie a zahrnout je do dlouhých pozic.

Britské akcie reagující na kurz libry

Do druhé skupiny zařadila Goldman Sachs naopak ty firmy, které citlivěji reagují na situaci v domácí britské ekonomice - vývoj maloobchodních tržeb, poptávku spotřebitelů, inflaci a podobně.

U těchto akcií naopak banka doporučuje v případě pádu libry prodávat, patří tedy do krátkých pozic.

Britské akcie reagující na britskou ekonomiku

Celkově zůstává Goldman Sachs pozitivní, pokud jde o britský akciový trh. Obavy řady investorů z propadu sterlingu ji však přiměly k vytvoření této v základu poměrně jednoduché strategie.

Můžete díky ní totiž na případném dalším oslabování libry vydělat, a ani si nemusíte zakládat forexový obchodnický účet.

Zdroj: Financial Times

reklama
reklama