Jim Cramer: 14 technologických favoritů pro rok 2010

| Andrej Rády

Boom smartphonů je zárukou budoucnosti technologického sektoru. Lidé zkrátka chtějí teď a tady všechno – zvuk, obraz, internet. Celý život zkrátka postupně přesunují na malou obrazovku ve své kapse.

Moderátor pořadu Mad Money označuje situaci okolo "chytrých telefonů" za největší trend, který kdy zažil. Takže kdokoli se na tomto trendu chce svézt, měl by investovat do akcií firem, které jej tvoří.

Není to však jen mobilní internet, co hýbe světem technologií. Hry na sociálních sítích a internetové nakupování, které postupně vytlačuje tradiční kamenné obchody z jejich neotřesitelných pozic, také stojí za pozornost.

Jimova "technologická čtrnáctka" pro rok 2010 má tedy následující složení:

Apple

Apple

Firma aktuálně uvedla svůj iPad mezi své "iTrháky". Dotyková obrazovka zprostředkovává web, email, fotografie a videa stejně jako iPhone, ale v daleko větší, a přitom stále přenosné podobě.

Cramer je velkým fandou Applu a jeho schopnosti uvádět na trh novinky, které zcela mění prostředí a inovují technologie. Proto nevidí moc lepších variant, jak naskočit do sázky na mobilní internet. V býčí náladě "cíluje" jeho cenu na 300 dolarů. A to je ještě poměrně konzervativní odhad.

Google

Google

Akcie Googlu posílily zhruba o 20 procent od chvíle, kdy je Jim zařadil do svého indexu Mad Money Mobile Internet (11. srpna 2009). Za tento skok vděčí podle Cramera z velké části loajalitě ke značce, a to jak u zákazníků, tak u investorů. Ti, kteří tento vyhledávač používají od roku 1999, to budou dělat dál i na svých smartphonech. Jejich růst tak pomůže i Googlu.

Navíc společnost bude těžit také z oživení reklamního trhu. Pomůže jí přesun části inzerentů z tištěných médií na internet. Cramer stanovuje cílovou cenu pro akcie s označením GOOG na 750 dolarů.

reklama
reklama