Investiční tipy velkých hráčů II

| Tomáš Poděbrad

Druhá porce investičních doporučení nabízí společnosti z mnoha průmyslových odvětví. Většina z nich se těší dlouhodobému růstu, a proto je i zkušení investoři doporučují zařadit do portfolií s dlouhodobým horizontem.

Diageo

1. Diageo

Dokonce i uprostřed evropských problémů se zadlužeností doporučují analytici nákup mezinárodních společností. Propady rozvinutých ekonomik se totiž vyváží růstem rozvíjejících se trhů. Akcie Diageo, velké palírny vodky Smirnoff, whisky Johnnie Walker a dalších, jsou podle analytiků levné a ideální pro dlouhodobé pozice.

Nektar

2. Nektar Therapeutics

Podle analytiků jeden z aspirantů na budoucí stálici mezi rostoucími akciemi. Nektar Therapeutics využívá polymerní chemii, která je potřeba pro technologie používané pro modifikaci stávajících léků. Léky pak vydrží déle a jsou méně toxické. S touto technologií může v budoucnu firma přijít na trh až s 50 novými léky. Akcie společnosti jsou ve svém oboru jasnou jedničkou.

Royal Gold

3. Royal Gold

Oblíbená společnost mnoha investorů. Royal Gold je finanční instituce se zaměřením přímo na zlato. Investuje v dolech a ve spřízněných projektech. Nové doly by měli vzniknout v Chile, Mexiku a Kanadě. To by mělo pozici Royal Gold ještě posílit. Z hlediska investice se nejedná o levnou akcii, ale kdo věří zlatu, neměl by tuto společnost opomenout.

Equinix

4. Equinix

Mezi další favority analytiků a investorů paří společnost Equinix, která provozuje datová centra a stará se o software bank a jiných finančních institucí. Malá vzdálenost mezi centrem Equinix a jejími největšími klienty dává společnosti obrovskou výhodu oproti konkurenci. Poptávka po rychlejším přenosu dat a zjednodušení online sítí je budoucnost, proto se dlouhodobá investice do Equinix vyplatí.

První díl investičních tipů velkých hráčů

  • 1
  • 2
reklama
reklama