Investiční tipy velkých hráčů III

| Tomáš Poděbrad

Třetí díl z řady investičních doporučení se zaměřuje hlavně na americké společnosti. Najdeme mezi nimi známá jména, ale i firmy pro české investory téměř neznámé.

Johnson & Johnson

1. Johnson & Johnson

Současný potenciál akcií firem ze zdravotnického sekotru analytici nepopírají. Společnost Johnson & Johnson není výjimkou. Tato firma je tím pravým pro ty, kdo hledají bezpečné akcie a chtějí vydělávat. Firma se navíc pyšní dividendou 3,5 procenta.

Obavy z hrozící expirace několika důležitých patentů na léky analytiky netrápí. Společnost je diverzifikovaná a má v hotovosti přes 16 miliard dolarů.

Check Point Software

2. Check Point Software Technologies

Trendy, jako jsou pronájem softwaru přes web, a obrovská expanze sítí (např. Facebook) znamenají příležitost pro společnost Check Point. Zatímco jiní, včetně firem Symantec a McAfee, jsou zaměřeni na stolní počítače, Check Point chrání celé firemní sítě.

Společnost tak musí být schopna zajistit data směřující dovnitř i ven. Tento posun je pro společnost skvělý a jejímu podnikání jen prospěje.

IBM

3. IBM

Analytici očekávají, že technologický gigant zvýší během dalších 5 let výnosy o 10 procent. Analytici si na firmě cení přechodu od striktně hardwarového zaměření na komplexního poskytovatele služeb. Zákazníci by tak měli přibývat, což samozřejmě pomůže celé společnosti.

IBM navíc nabízí dividendový výnos ve výši 2,1 procenta. Z dlouhodobého hlediska by podle analytiků akcie společnosti neměly zpomalit.

Hewitt Associates

4. Hewitt Associates

Pomalý a stabilní vyhraje. To je heslo analytiků pro tuto společnost. Hewitt Associates je outsourcingová firma, která se zabývá plánováním pro zdravotnická zařízení.

Její akcie sice klesaly, ale zejména díky zdravotnické reformě v USA by akcie mohly nabrat opačný směr. Během dalších několika let by tak mohly připsat až 35 procent.

První díl investičních tipů velkých hráčů

Druhý díl investičních tipů velkých hráčů

  • 1
  • 2
reklama
reklama