Akcie: Žhavé růstové tipy z Wall Street

| Jaroslav Bukovský

Pod vývojem akciových trhů v uplynulém měsíci se skví krvavý podpis medvěda. Tábor jeho stoupenců tvrdí, že nejde jen o korekci, ale stojíme na počátku nového trendu. Býčí fanklub se zase opírá o zatím ještě stále proklamované slibné fundamentální zítřky globální ekonomiky. Po fiskálním flámu se ovšem do hospodářských zítřků především v eurozóně můžeme probudit s pořádnou kocovinou.

Světové akcie

A v té se, jak známo, nepracuje nejlépe. Poté, co jedna z již takřka pověstných španělských spořitelen, tzv. "cajas", požádala o finanční injekci v objemu cca třetiny celého fondu země určeného na sanaci bankovního sektoru, Evropa opět hoří, rizikové prémie rostou a ve spekulativní rovině se začíná skloňovat alarmující výraz "evropská finanční krize".

Investoři si unisono kladou otázku, kolik kostlivců se v evropských trezorech ještě skrývá. Každý nový problém tak není jen separátním dramatem na řecké či španělské pláži, ale dalším úderem do tváře společné evropské měny, akciových trhů i ochoty riskovat.

Není těžké domýšlet důsledky ztíženého přístupu k úvěrům a jejich vyšších cen na prahu konjunktury.

Wall Street - bude těžit ze slabého eura?

Část investorů může napadnout regionálně restrukturalizovat svá portfolia a přes nynější kurz eurodolaru sázet na dlouhodobě slabé euro a poohlédnout se po investici v zahraničí – třeba právě na Wall Street.

  • 1
  • 2
reklama
reklama