3 firmy, které zdvojnásobí zisky

| Tomáš Poděbrad

Tvůrci americké hospodářské politiky budou hrát v příštím roce zásadní roli. Pomalu se pokusí upustit od fiskálních stimulů, aniž by však narušili křehkou ekonomiku. Tento důležitý krok přinese i vlnu optimismu na akciové trhy. Nabízíme hned tři tituly, které by během příštího roku měly zdvojnásobit, v některých případech až ztrojnásobit své zisky.

Zpřísnění fiskální politiky by zotavující se ekonomiku vykolejit nemělo. David Bianco, hlavní stratég Bank of America, má v tomto směru jasno: "Stimulační balíčky pomohly. Například rozšířené dávky v nezaměstnanosti a podpora pro jednotlivé státy měly kompenzovat dopad ztrát pracovních míst. Teď, když příjmy fyzických osob opět rostou, jsme přesvědčeni, že potřeba stimulačních výdajů uvadá. Vyšší daně z příjmu by měly být kompenzovány růstem příjmů."

Bianco očekává zisk i pro velké americké společnosti. "I přes pomalý růst spotřebitelských výdajů si myslím, že globální nálada na trzích pomůže všem indexům," dodává Bianco.

NYSE Euronext

NYSE Euronext

Upravený zisk na akcii posledních 4 čtvrtletí: 94 centů

Upravený zisk na akcii pro další 4 čtvrtletí (odhad): 2,33 dolaru

NYSE Euronext je výsledkem mnoha fúzí. Kombinuje obchodní deriváty lisabonské, londýnské, pařížské, bruselské a amsterdamské burzy, to vše pod názvem Euronext. V současnosti pochází zhruba polovina výnosů společnosti z transakcí a zúčtování. Zbytek pochází z technologických služeb, prodejů dat, poplatků a dalších.

Firma během posledních let postupně získává velký podíl na trhu v USA. Během prvního čtvrtletí letošního roku se dokonce počet nových firem obchodovaných na NYSE Euronext zvýšil oproti loňsku o 85 procent. Také celosvětově obchodované objemy za poslední měsíc byly překvapivě silné. A to vede některé analytiky k posílení prognózy ziskovosti celé společnosti.

  • 1
  • 2
reklama
reklama