Saxo Bank: Akciové trhy čekají bouřlivé časy

| redakce

Investiční banka Saxo Bank doporučuje pro nadcházející období dvanácti měsíců maximální obezřetnost při obchodování akcií. Investiční příležitosti vidí u tradičních defenzivních titulů s průkaznou historií vyplácení rostoucích dividend. Oproti všeobecně přijímanému názoru experti banky očekávají výrazně nižší míru výnosů.

Americké akcie

Saxo Bank klade velký důraz na kvalifikovanou informovanost investorů, kterou považuje za základ dlouhodobě úspěšného investování, a to i v bouřlivých časech, které pro následujících dvanáct měsíců na akciových trzích očekává. V době rozkolísaných akciových trhů doporučuje investorům zvlášť pečlivě sledovat podrobné profily společností a zajišťovat rizika.

Faktory tlačící na pokles převáží nad růstovými

Ačkoliv dobré hospodářské výsledky ve druhém čtvrtletí sice s největší pravděpodobností přispějí k růstu akcií, protichůdně budou působit vážné obavy na trzích s vládními dluhopisy ohledně schopnosti zemí PIIGS prosadit úsporná opatření. K tomuto faktoru se v dlouhodobém horizontu s největší pravděpodobností přidá zklamání z očekávaného růstu čínské ekonomiky, druhá vlna defaultů na americkém trhu s nemovitostmi, která zasáhne finanční sektor, pokračující snahy o zmírnění neudržitelného vývoje veřejných financí především v Evropě a přetrvávající obavy z neschopnosti evropských států čelit rozpočtovým problémům.

"Velké vrásky nám přidělávají vyhlídky na možné ohrožení dalšího hospodářského růstu v Evropě a v USA v souvislosti s oddlužováním domácností i státních rozpočtů," uvádí Christian Blaabjerg, stratég trhu Saxo Bank, a doplňuje: "Naším hlavním scénářem pro vývoj HDP je mírný dvojí pokles, jehož druhou fázi, která si vyžádá další pokles cen akcií, očekáváme začátkem roku 2011."

  • 1
  • 2
reklama
reklama