Investiční tipy velkých hráčů I

| Tomáš Poděbrad

Akciové trhy na celém světě prožívají turbulentní období. Pro investory už není tak lehké vybrat tu správnou společnost. Krize v určitém smyslu pozměnila kritéria právě pro výběr těch nejlepších akcií. Co si však myslí profesionální investoři? Dozvíte se v trojdílném investičním doporučení.

Qualcomm

1. Qualcomm

Tato společnost splňuje čtyři kvalitativní akciové zásady – je pro trh dlouhodobě významná, konkurenčně velmi silná, má spolehlivé a pevné vedení a potenciální zisk z dvojitého propadu. Společnost stále profituje z technologie, která umožňuje smartphonům připojení k sítím 3G a 4G. Qualcomm má bezpočet patentů a technologický vývoj stále pokračuje. Akcie by měly v dlouhodobém horizontu jen růst.

Hartford Financial Services Group

2. Hartford Financial Services Group

Společnost HFSG byla krizí zasažena naplno, ale postupně se dostala z nejhoršího a mezi analytiky je v současnosti považována za méně rizikovou. Během několika let by se měla dostat na zajímavé hodnoty s možností ročního zisku nad 7 procent.

Goldman Sachs

3. Goldman Sachs

Rada profesionálních investorů zní – kupujte cokoli, co je ziskové. V současnosti preferují akcie finančních společností. Goldman Sachs sice propadly v tomto roce o 24 procent, ale do budoucna jde o velmi zajímavou koupi. P/E je v těchto dnech na hodnotě 6, tedy více než o polovinu níže než průměr za 10 let. Akcie jsou velmi nízko a nákup by se měl v tuto chvíli vyplatit. Goldman Sachs zůstává v očích analytiků dobrou firmou se zkušeným managementem.

Ultimate Software Group

4. Ultimate Software Group

Pro ty. kteří chtějí rychlé zisky a možnost až dvojnásobek výdělku, je Ultimate Software Group ta pravá společnost. Zisky společnosti, zabývající se lidskými zdroji, jsou stabilní. Mezi konkurenty jasně vede a podle investorů by její zisk měl v příštích 5 letech stoupnout až o 20 procent. Tržby by se měli dokonce zdvojnásobit.

  • 1
  • 2
reklama
reklama