20 akciových hitů německých portfoliomanažerů

| Vladimír Hobza

Koupit? Prodat? Doporučení je nepřeberné množství a rozhodnutí investorů nebývá jednoduché. Nápovědu může poskytnout pohled do kuchyně německých portfoliomanažerů. Deník Handelsblatt zjistil 20 nejoblíbenějších akcií správců investic. Pořadí je podle objemu a počtu cenných papírů v jednotlivých portfoliích. Pod lupu se dostalo celkem 300 portfolií, takže jde o skutečně reprezentativní statistiku.

Burza Frankfurt

20. Bayer

19. Nokia

18. GHP Billiton

17. Zurich Financial Services

16. Münchener Rück

15. Intel

14. Royal Dutch Shell

13. ABB

12. Johnson & Johnson

11. K+S

10. Daimler

Žádná nová půjčka, žádné emise nových akcií – Daimler signalizuje sílu a nepotřebuje v dohledné době na kapitálovém trhu žádné nové peníze. Akcionáře to těší, protože další zředění akciového kurzu je tak vyloučeno. I manažeři fondů to vnímají jako pozitivní zprávu.

9. Eni

Italskému energetickému koncernu nastávají konečně lepší časy. Začátkem roku podnik profitoval z rostoucích cen ropy a vyšších objemů produkce, zisk vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o 3,6 procenta na 1,82 mld. EUR. Dividenda má být příští rok zvýšena – to je ta pravá muzika pro investory.

8. Telefónica

Právě dividendová politika dělá španělskou Telefónicu atraktivní. Španělé předpokládají v roce 2010 vyplacení dividendy 1,4 EUR, do roku 2012 by to mělo být alespoň 1,75 EUR. Akciový kurz však propadl, především na domácím trhu se firmě příliš nedaří.

7. SAP

Miliarda uživatelů v následujících pěti letech, chuť na další akvizice a akcie, která je na cestě ke své dřívější síle. Největší evropský softwarový producent překypuje sebevědomím. Nový šéf Leo Apotheker zdůrazňuje, že SAP roste a zvyšuje svůj tržní podíl. Vnímají to nejen analytici, ale také správci investičních fondů.

  • 1
  • 2
reklama
reklama